555564-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning och renhållning – Upptagning halkbekämpningsmaterial gator
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpptagning halkbekämpningsmaterial gator
BeskrivningUpphandlingen avser upptagning av halkbekämpningsmaterial hårdgjorda ytor och grönytor samt borttransport av uppsamlat material. Upphandlingen avser tre st delområden där anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera områden. Köparen utser sedan efter upphandling entreprenör för respektive område. Endast en leverantör/utförare antas per område.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelOmråde 1A, 1B och 1C Umeå
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100930:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90611000 Gaturenhållning, 90612000 Gatsopning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelOmråde 2A, 2B Sävar/Täfteå
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100930:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelOmråde 3 Holmsund/Obbola
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100930:Lot:3