555595-2022 - ResultatSverige-Alvesta: Fordon för avfall och avloppsvatten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamsugningsfordon
Referensnummer: 2022-00282
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av nytt slamsugningsfordon.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144431 Sopmaskiner med suganordning, 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen