555674-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Maskiner för mineralbearbetning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för krossning av sten och asfalt
Referensnummer: FEV18/0173
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43410000 Maskiner för mineralbearbetning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för krossning av sten och asfalt på befintligt upplag i Falun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43410000 Maskiner för mineralbearbetning, 14212300 Bokad och krossad sten, 14212100 Bokad sten och grus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen