555737-2020 - ResultatSverige-Nässjö: Grävning och schaktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mindre Grävtjänster
Referensnummer: 072-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Mindre grävtjänster. Alla typer av mindre grävarbeten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45112500 Schaktning, 45112700 Landskapsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen