555792-2022 - ResultatSverige-Vänersborg: Ortopediska artiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stå- och träningshjälpmedel
Referensnummer: RS 2021-01742
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141700 Ortopediska artiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33180000 Funktionellt stöd, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen