555807-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Arlöv: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Besiktningsorganisation Nya Burlövsbadet
Referensnummer: 18/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av en huvudbesiktningsman (bygg) inkluderande biträdande besiktningsmän. D.v.s. huvud- besiktningsmannen har med sig en besiktningsorganisation.
Följande kategorier skall finnas.
Huvud besiktningsman (bygg)
Följande biträdande besiktningsmän
Mark
El inkl. hiss och ev. solceller
Brand
Brandlarm
Rör
Luft
Styr
Vattenrening
Kök
Kyla
Höj- och sänkbar bassängbotten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner, 76600000 Besiktning av rörledningar, 90491000 Besiktning av avlopp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
El inkl hiss och ev solceller