555835-2020 - ÄndringSverige-Tumba: Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar ny- och ombyggnation av befintliga vägar (ca 700m), gång- och cykelbanor, parkeringsplatser, bredda körytan vid KP Arnoldssons Väg. Spontarbeten och VA-ledningar (ca 1500m).