55585-2021 - PlaneringSverige-Stockholm: Trycktjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster 2021 - 2024
Referensnummer: KS/2021:85
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tryckeritjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kommunen avser att upphandla är kopierings- och tryckeritjänster. Tjänsterna omfattar även originalgranskning, reproarbete, sättning. Ytterligare tjänster kan tillkomma eller utgå.