555875-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmare
Referensnummer: UPPH2021-00114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att Region Uppsala genom ramavtal ska uppnå och säkerställa kvalitativ och stabil leverans av efterfrågade tjänster inom filmproduktion.
Behandling av personuppgifter
Information om hur Region Uppsala behandlar personuppgifter redogörs för i bilaga 1C Behandling av Personuppgifter.
Anbudstidens utgång
Anbud ska vara ingivet till Mercell TendSign senast 2021-10-02 23:59. Anbud som inkommer efter anbudstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen