555878-2021 - ResultatSverige-Enköping: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Isoleringstjänster
Referensnummer: 21/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
ENA Energi AB avser att teckna ramavtal med isoler- och plåtslageriföretag för utförande av ny-, om- eller tillbyggnad av kyl- och
värmeisolering av pannor, maskiner, kanaler och rörsystem
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45320000 Isoleringsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314310 Tjänster avseende värmeisolering av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen