555913-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknads- opinions- och attitydundersökningar
Referensnummer: 305/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar följande tjänster:
1. Generell Leverantör
2. Specialister för olika målgrupper
2a. Målgrupp Medarbetare
2b. Målgrupp Medborgare
2c. Målgrupp Kund & Brukare
2d. Målgrupp Trafikanter
2e. Målgrupp Företag
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79310000 Marknadsundersökningar, 79320000 Opinionsundersökningar, 79342310 Kundundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen