Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: offentlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för renovering av tryck- och självfallsledningar i mark, sliplining
Referensnummer: KS18.757
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal av entreprenader för renovering av tryckledningar och självfallsledningar i mark - sliplining. Upphandlingen omfattar arbete inom Härryda kommun, Lerums kommun och Marks kommun. Kommunerna avser att teckna ramavtal minst tre leverantörer, förutsatt att minst tre leverantörer uppfyller samtliga krav i upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231110 Rörläggningsarbete, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen