555940-2023 - ResultatSverige-Lund: Byggnation av idrottsanläggningar för en enda idrottsgren
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ridanläggning Lund
Referensnummer: SN 2023/0148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212210 Byggnation av idrottsanläggningar för en enda idrottsgren
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny ridanläggning i Lunds kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen