555955-2018 - ResultatSverige-Köping: Fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal fönsterputs
Referensnummer: VMKF-U 2018.87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser in- och utvändig fönsterputs på skolor, förskolor och övriga kommunala fastigheter.
Västra Mälardalens Kommunalförbund upphandlar denna upphandling i eget namn och agerar inköpscentral för sina medlemskommuner, -bolag och -förbund, vilka är avropsberättigade på framtida tecknat ramavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen