Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2018-1100 Operationell leasing lätta fordon, Salems Kommun
Referensnummer: TI 2018-1100
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar operationell leasing av fordon samt biladministration och total vagnsparkshantering för samtliga fordon som ägs eller leasas av Salems kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144900 Elfordon, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen