556046-2021 - ÄndringSverige-Umeå: Reklam och marknadsföring
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionsstöd
Referensnummer: 21102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdrag inom detta avtal handlar om att utifrån givna kreativa koncept, innehåll och kanalval. Säljaren ska producera digitala, hybrid och fysiska event och mötesplatser.
Produktion av underlag, språkgranskning och korrekturläsning ingår och i uppdraget.
Strategisk kommunikation, grafisk produktion och kreativ kommunikation ingår inte i uppdraget.