556057-2020 - PlaneringSverige-Uppsala: Pulver för brandsläckare
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, underhåll och anskaffning av brandteknisk utrustning
Referensnummer: KSN-2020-02895
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24951210 Pulver för brandsläckare
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 30 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24951210 Pulver för brandsläckare, 24951220 Brandsläckningsmedel, 24951230 Brandsläckningspatroner, 31625200 Brandlarmssystem, 35111300 Brandsläckare, 39525400 Brandfiltar, 44221220 Branddörrar, 44482000 Brandskyddsanordningar, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen