55606-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädvård – Arboristtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelArboristtjänster
BeskrivningUpphandlingen avser kvalificerade arboristtjänster, inklusive konsultation och praktiskt arbetsutförande.
Intern identifierare2025_24/167
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211500 Trädvård
Ytterligare klassificering (cpv): 77211300 Trädröjning, 77211400 Trädfällning, 77341000 Beskärning av träd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000