556089-2021 - ÄndringSverige-Umeå: Reparation och underhåll
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service Vitvaror
Referensnummer: 21178
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragets avser behov av felsökning och reparation av vitvaror i lägenheter, förskolor, skolor, vård och omsorgsboende, särskilda boenden etc. Med vitvaror avses kylskåp, frys, spis, ugn, häll, diskmaskin, tvättmaskin, torktumlare, torkskåp, köksfläkt, mikrovågsugnar etc.