556124-2023 - ResultatSverige-Boden: Skötsel av avloppsnät
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VS tjänster 2023
Referensnummer: 23/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90480000 Skötsel av avloppsnät
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser planerade och akuta VS arbeten i Beställarens bestånd. Arbeten omfattar allt
ifrån enklare underhåll och service i befintliga fastigheter som installering av keramik, blandare och
radiatorer samt nyinstallationer vid renoveringar och nybyggnationer. Större och mindre arbeten i
lägenheter, trapphus, källare, vind och lokaler.
Arbetsbeskrivningen specificeras vid varje enskild avrop/order av Beställaren.
Beställaren avser att teckna ramavtal med två Entreprenörer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232150 Arbeten för vattenledningar, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332200 VA-arbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen