556183-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlshamn: Mejeriprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mejeri
Referensnummer: 2020/2619
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun tillsammans med Olofströms kommun, Sölvesborgs kommun, Bromölla kommun och SBKF inbjuder till anbudsgivning gällande - Mejeriprodukter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mjölk och grädde
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Cremefraiche, fil- och yoghurtprodukter
Del nr: 2