556196-2022 - PlaneringSverige-Jönköping: Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI-Begäran om information avseende Markentreprenadarbeten
Referensnummer: 22/198
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar inom kort upp ramavtal för Markentreprenadarbeten och söker skyndsamt konstruktiv kritik till delar av frågeunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Markentreprenadarbeten