Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Beläggningsarbeten
Referensnummer: MS 22.095
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar beläggningsunderhåll, återställningsarbeten efter andra arbeten som utförts på och i kommunens gator, beläggningsarbeten i anläggningsjobb som kommunen utför i egen regi, beläggningsarbeten i anläggningsentreprenader där beläggningsarbeten inte har ingått som till exempel vid exploateringsjobb.
Välkomna med ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233141 Väghållning, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233251 Nybeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen