556237-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Skötsel av avloppsnät
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högtrycksspolning och Slamsugning, Torr- och Våtsug samt Rörinspektion
Referensnummer: 309/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90480000 Skötsel av avloppsnät
II.1.4.
Kort beskrivning
Högtrycksspolning, slamsugning, torr- och våtsugning, Rörinspektion/filmning, Ovalitetsmätning.
Omfattning
Ramavtalet omfattar följande delområden:
Högtrycksspolning och Slamsugning.
Torr- och Våtsugning.
Rörinspektion Mark, filmning med tillägg för satelitkamera och ovalitetsmätning med laser.
Rörinspektion Byggnad.
Varje delområde innehåller följande geografiska områden:
Göteborg
Härryda
Lerum
Orust
Partille
Tjörn
Öckerö
Högtrycksspolning och slamsugning, torr- och våtsug samt rörinspektion
Vill ert företag leverera samhällsviktiga tjänster med en uppskattad årlig omsättning på ca 30 miljoner kronor?
Nu genomför förvaltningen för inköp och upphandling en ramavtalsupphandling för högtrycksspolning, slamsugning, torr- och våtsug samt rörinspektion.
Låter detta som en intressant affär för er?
Välkommen att lämna anbud enligt anvisningar i detta Upphandlingsdokument!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
76600000 Besiktning av rörledningar, 90470000 Rensning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen