556267-2023 - ÄndringSverige-Västerås: Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Biljetthanteringssystem
Referensnummer: IN-IN23-0023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212110 Programvaruutvecklingstjänster för kassasystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser avtal avseende köp av tjänster i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.Benämns vidare som Avtal.
Upphandlingen avser köp av tjänst för att implementera och förvalta ett Biljetthanteringssystem inklusive hårdvara, för att säkerställa fungerande och tillförlitlig biljetthantering och försäljningskanaler för den allmänna kollektivtrafiken.