2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnad vård- och omsorgsboende Rydingsberg
Beskrivning: Rivning av befintlig byggnad, BTA ca 3410 m2 Nybyggnad av vård- och omsorgboende om 60 lägenheter med tillhörande tillagningskök, personalutrymmen, lokaler för verksamheter, teknikrum, skyddsrum, reservkraft m m. BTA-ytan uppgår till ca 5220 m2 Vidare ingår markarbeten avseende tillfartsvägar, parkering, trädgård o dylikt.
Intern identifierare: 24/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000