See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elbilspool med bokningstjänst (öppen samt halvöppen)
Beskrivning: Upphandling av driftsäkert koncept med en öppen samt halvöppen bilpoolstjänst till Beställaren, det vill säga tillgång till bilar, bokningssystem, statistikmodul, support, nyckelhantering, service, underhåll, tvätt och städning av bilarna. Med öppen bilpool menas att bilarna ska vara tillgängliga för Beställaren, allmänheten och externa företag. Målsättningen med upphandlingen av en användarvänlig elfordonspool är en pool med hög nyttjandegrad av både interna och externa användare.
Intern identifierare: 2025-41
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34144900 Elfordon, 42961300 Hyrningssystem för fordon, 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48810000 Informationssystem, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Öppen samt halvöppen bilpoolstjänst
Intern identifierare: 1698230
Ytterligare klassificering (cpv): 34144900 Elfordon, 42961300 Hyrningssystem för fordon
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Koppling
Intern identifierare: 1719228
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34144900 Elfordon, 72250000 System- och stödtjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärdering
Intern identifierare: 1719229