See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalibrering, service och underhåll av verkstadsutrustning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kalibrering, service och reparation av kontrollhallsutrustnung samt service, reparation och underhåll av verkstadsutrustning (fordonslyftar mm). Upphandlingen är uppdalad i 5 anbudsområden. Rikstäckande avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör för kalibrering, service och underhåll (anbudsområde 1). För avtal gällande service, reparation och underhåll av verkstadsutrustning kommer avtal att tecknas med upp till fyra (4) leverantörer (anbudsområde 2-5).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97530:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Tidsoptioner