556364-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konstruktionstjänster – Ramavtal för kabeldragning, installation och material till utlandsmyndigheterna
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för kabeldragning, installation och material till utlandsmyndigheterna
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Regeringskansliets behov av konsulttjänster och material för i huvudsak kabeldragning och installation av fastighetsnät vid Sveriges utlandsmyndigheter.
Intern identifierare: FA2025/00740
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45314300 Kabelutrustning, 45314310 Kabelläggning, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000