556464-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Gasformiga bränslen
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av biogas
Referensnummer: 20255
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09120000 Gasformiga bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av 100 % biogas för Beställarens eget behov, till industriell process eller annan överenskommen använding i uttagspunkten i enlighet med det faktiska energibehovet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09123000 Naturgas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen