556469-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Städning av skolor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skärholmens gymnasium, Lindeparkens gymnasiesärskola
Referensnummer: D.nr. 2.4.2-265/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90919300 Städning av skolor
II.1.4.
Kort beskrivning
Skärholmens gymnasium, Lindeparkens gymnasiesärskola upphandlar härmed lokalvård enligt förfrågningsunderlaget. Leverans ska påbörjas 2 januari 2019.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen