2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service maskindrivna portar, skjutdörrar och garageportar
Beskrivning: Uppdraget omfattar bland annat service av maskindrivna portar, besiktning av portar, service och besiktning av skjutdörrar samt reparationer och underhåll.
Intern identifierare: 24/55
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 44221240 Garageportar, 45248000 Anläggningsarbete för hydraulmekaniska konstruktioner, 45350000 Maskintekniska installationer, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50712000 Reparation och underhåll av maskinteknisk utrustning i byggnader, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000