Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stationstankning av drivmedel Bengtsfors samhälle
Referensnummer: 2023-000716
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 24611100 Fasta drivmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Bengtsfors kommun inbjuder till anbudsgivning gällande stationstankning av drivmedel, enligt bifogade handlingar. Upphandlingen avser köp av drivmedel genom stationstankning inom Bengtsfors tätort. Observera att det är enbart tankning inom Bengtsfors tätort denna upphandling avser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24611100 Fasta drivmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bengtsfors kommun inbjuder till anbudsgivning gällande stationstankning av drivmedel. Upphandlingen avser köp av drivmedel genom stationstankning inom Bengtsfors tätort. Observera att det är enbart tankning inom Bengtsfors tätort denna upphandling avser.