2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förhyrning av slamsugbil med ADR-klassning
Beskrivning: Försvarsmakten avser att med denna anbudsinfordran att teckna kontrakt med en (1) leverantör för förhyrning av en slamsugbil med ADR-klassning till FMLOG i Uppsala. Användningsområdet för slamsugbilen är huvudsakligen att användas på F 16 flygflottilj för hantering av bl.a. drivmedel.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116327:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon