556694-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Fotogenliknande flygbränsle
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygbränsle JET A1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09131100 Fotogenliknande flygbränsle
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten genomför ramavtalsupphandling avseende flygbränsle JET A1 enligt Aviation Fuel Quality Requirements for Jointly operated systems (AFQRJOS) till Polismyndigheten och Sjöfartsverket.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen