556707-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning – Verkstadstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerkstadstjänster
BeskrivningUpphandlingen avser vara ett komplement till Sundsvall kommun och dess bolags egen verkstad och serviceavtal. Flertalet bilar har ett serviceavtal sedan inköp och service utförs i dessa fall på den specifika märkesverkstaden. Leverantören ska täcka köparens löpande behov av service och reparationstjänster med tillhörande material till fordon av olika slag, upp till 5,5 ton. Fordonstyper är av gas, el, elhybrid samt förbränningsmotorer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113722:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 50112000 Reparation och underhåll av bilar