556740-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av lösteknik och tillhörande tjänster 2022
Referensnummer: 22/56
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är en samordnad upphandling mellan Sveriges Television (SVT), Sveriges Radio (SR) och Sveriges Utbildningsradio (UR).
PS-bolagen har behov av att hyra in utrustning till olika produktioner.
Upphandlingen avser/omfattar fem (5) anbudsområden och tolv (12) produktgrupper. Anbud kan lämnas på ett, eller flera anbudsområden och en eller flera produktgrupper.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32321100 Film- och videoutrustning, 32330000 Apparater för ljud- och videoinspelning samt ljud- och videoavspelning, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 32351000 Tillbehör till ljud- och videoutrustning, 38651000 Kameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen