Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsarkitekt
Referensnummer: Ks26 2021-111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Linköping kommuns behov av inredningsarkitektstjänster främst i samband med verksamhetsflyttar samt vid ny- samt ombyggnationer.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71200000 Arkitekttjänster, 79931000 Inredningstjänster, 79932000 Inredningsdesign
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen