556781-2020 - ResultatSverige-Härnösand: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Radiofarmaka Generatorer
Referensnummer: 20RS5126
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionerna i Norra sjukvårdsregionen; Region Västernorrland, Region Jämtland Härjedalen, Region Norrbotten och Region Västerbotten upphandlar i samverkan Radiofarmaka som administreras av sjukvårdspersonal inom de fyra Regionerna. Upphandlingen omfattar generatorer samt vissa kit för diagnostik och behandling.
Upphandlingsföremål
Regionerna i Norra sjukvårdsregionen; Region Västernorrland, Region Jämtland Härjedalen, Region Norrbotten och Region Västerbotten upphandlar i samverkan Radiofarmaka som administreras av sjukvårdspersonal inom de fyra Regionerna.Upphandlingen omfattar generatorer för diagnostik och behandling enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen