556843-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Programvara för administration
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av utbildningsplattform
Referensnummer: RS/201366
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser en utbildningsplattform (LMS), ett standardsystem, med tillhörande tjänster i enlighet med detta avtal och det upphandlingsdokument som legat till grund för den upphandling som föregått detta avtal, samt enligt de villkor som framgår av antaget anbud. Systemet ska levereras som molntjänst (SaaS).
Utbildningsplattformen ska utgöras av en utbildningskatalog med funktionalitet att administrera, producera, marknadsföra och tillhandahålla stöd för digitala och eller fysiska utbildningar och kurser samt guider och manualer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser en utbildningsplattform (LMS) ett standardsystem med tillhörande tjänsten enligt upphandlingsdokumenten.