Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetssystem
Referensnummer: UH-2023-153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fastighetssystem för hantering av beställarens fastigheter. Därutöver omfattar upphandlingen implementation, underhåll och support av offererat system. Systemet ska offereras som molndrift (SaaS) där leverantören ansvarar för drift.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen