556875-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ekonomiska informationssystem – Ekonomi- och inköpssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEkonomi- och inköpssystem
BeskrivningEtt modernt Ekonomi- och inköpssystem med e-handelslösning i form av SaaS-tjänst och en samarbetspartner för automatisering och effektivisering.
Intern identifierareKS 2024/4712 2.6.1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48812000 Ekonomiska informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerellt