Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Lokalvård och städrelaterade tjänster kontor
Referensnummer: 2021-00468
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lokalvård av SISAB:s huvudkontor Palmfeltsvägen 5. Total städyta uppgår till ca 4 400 kvadratmeter. Preliminär start är 2022-11-15. För att tillgodose B:s krav på lokalvård avser B att teckna avtal med en leverantör.
Detaljerad omfattning framgår av underlaget i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90900000 Städning och renhållning, 90911300 Fönsterputsning, 90919100 Rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen