557008-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Räddningsfartyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Renovering brandbåt Fenix 1290
Referensnummer: 231-136/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34513700 Räddningsfartyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av renovering av Brandbåt Fenix 1290
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34513700 Räddningsfartyg, 50244000 Renovering av skepp och båtar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen