2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frukt-och mjölkleveranser till IVO:s samtliga kontor
Beskrivning: Inspektionen för vård och omsorg bjuder härmed in att lämna anbud på denna upphandling avseende leveranser av ekologiska frukter och mjölk.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03222000 Frukt och nötter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113887:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222110 Tropisk frukt, 03222118 Kiwifrukt, 03222200 Citrusfrukt, 03222300 Icke tropisk frukt, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 03222111 Bananer, 03222320 Äpplen, päron och kvitten, 03222321 Äpplen, 03222220 Apelsiner, 03333000 Färsk komjölk, 15510000 Mjölk och grädde, 15511000 Mjölk, 15511210 Mjölk med lång hållbarhet, 15511400 Lättmjölk