2. Förfarande
Förfarande
Titel: Driftentreprenad Vickan och Ekhaga vård- och omsorgsboende
Beskrivning: Upphandlingen avser driften av Vickan och Ekhaga vård- och omsorgsboende. Boendena ska drivas för personer med stort vård- och omsorgsbehov, både fysiskt och psykiskt. Uppdraget omfattar stöd i form av service, personlig omsorg och omvårdnad till de boende och hälso- och sjukvårdsinsatser upp till läkarnivå. I uppdraget ingår även att tillhandahålla samtliga måltider och städning av lägenheter och lokaler.
Intern identifierare: 2025-00265
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsupphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85311100 Äldreomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000