2. Förfarande
Förfarande
Titel: E27 Hiss, Halltorp Kalmar
Beskrivning: Hissar till nya anstalten i Kalmar. Preliminärt 16 stycken hissar och lyftbord som ska installeras etappvis fram till 2029. Service under garantitiden ingår.
Intern identifierare: SPF2025-058
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45313100 Hissinstallationer
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Hissar till nya anstalten i Kalmar
Intern identifierare: E27 Hiss, Halltorp Kalmar
Mängd: 16 stycken