See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nybyggnation av gruppbostäder
Beskrivning: Entreprenaden består av nybyggnation av tre stycken gruppbostäder. Alla tre med tillhörande kompletterande byggnader och markarbeten. De är placerade på tre olika platser inom Örebro kommun. Utöver dessa tre gruppbostäder tillkommer en gruppbostad som option, även den med tillhörande kompletterande byggnader och markarbeten.
Intern identifierare: 23/106
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
Ytterligare klassificering (cpv): 45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000