557288-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsarbeten inklusive OVK
Referensnummer: 0350-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp av serviceentreprenader, servicearbeten och OVK gällande ventilation i befintliga fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del 1: Projekt
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del 2: OVK-besiktning och servicearbeten
Del nr: 2