55738-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Blodpåsar – Blodpåsar och tillbehör till blodverksamheter (Sydöstra-J)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBlodpåsar och tillbehör till blodverksamheter (Sydöstra-J)
BeskrivningRegion Jönköpings län, Region Östergötland och Region Kalmar avser att omannonsera två positioner av Blodpåsar med tillbehör till blodcentraler. Region Jönköping ansvarar och genomför upphandlingen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141613 Blodpåsar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelPosition 1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelPosition 10